Magazín

Ultimaker Backpack: Vezměte si svou 3D tiskárnu s sebou

Ultimaker-2-Go-Backpack-hero

Redakce Redakce
— vydáno 3. srpna 2016

Ty nejmenší 3D tiskárny vás sice neohromí kdovíjakým tiskovým objemem, zato často překvapí kvalitou tisku detailních modelů. Důkazem je třeba Ultimaker 2 Go, který vyhrál letošní Souboj 3D tiskáren na

Ty nejmenší 3D tiskárny vás sice neohromí kdovíjakým tiskovým objemem, zato často překvapí kvalitou tisku detailních modelů. Důkazem je třeba Ultimaker 2 Go, který vyhrál letošní Souboj 3D tiskáren na 3Dexpu. A protože kompaktní konstrukce tohoto šikovného trpaslíka doslova láká k přenášení, Ultimaker připravil cestovní schránku, kterou si můžete připnout popruhy na záda.

Hlavním účelem přenosné schránky je ochránit 3D tiskárnu s množstvím pohyblivých součástí citlivých na méně šetrné zacházení. Jednoduchý design současně nabízí možnost upnutí popruhy na záda jako batoh – i když budete vypadat spíše jako přepravce s malou ledničkou. Schránka, která obsahuje také přihrádku pro nářadí, by měly být natolik odolná, že snese leteckou přepravu.

Ultimaker 2 Go je natolik malý, že jej i s přenosnou schránkou směstnáte na záda (foto: Ultimaker)
3D tiskárna Ultimaker 2 Go je natolik drobná, že ji i s přenosnou schránkou směstnáte na záda (foto: Ultimaker)

Ultimaker Backpack vyjde cca na 1650 korun (bez daně). Máme potvrzeno, že u nás se objeví třeba v nabídce společnosti 3Dwiser. Ukázku cestovní schránky v akci nabízí video autorů:

PS: Ultimaker už také na portálu Youmagine zveřejnil několik doplňků pro Backack – jak jinak než určených k 3D tisku.

Další článek: Stavíme 3D tiskárnu #3: přestavba z Prusa i3 Plus na i3 MK2 (video)