Magazín

Seznamte se s Additive Systems – nový hráč na českém trhu cílí na 3D tisk z kovů

additive-systems

Jan Homola Jan Homola
— vydáno 16. května 2022

Americké značky 3D tiskáren na kovové materiály Desktop Metal a Xact Metal tvoří základ portfolia firmy Additive Systems. Blíže se s její nabídkou můžete seznámit na semináři, který pořádá v muzeu Škoda Auto

Americké značky 3D tiskáren na kovové materiály Desktop Metal a Xact Metal tvoří základ portfolia firmy Additive Systems. Blíže se s její nabídkou můžete seznámit na semináři, který pořádá v muzeu Škoda Auto na konci května.

Podnik, zapsaný do obchodního rejstříku v březnu letošního roku, vlastní osoby spojené s kuřimskou společností MCAE Systems. Soudě z aktualizované nabídky na jejím vlastním webu je zřejmé, že do nově vzniklé firmy přesunula aktivity spojené se značkou Desktop Metal, přičemž Xact Metal figuruje v portfoliu obou firem.

Největší český prodejce 3D tiskáren, který na českém trhu již 27 let nabízí především technologie 3D tisku polymerů a kompozitů, tímto krokem projevuje odhodlání prosadit se v aditivní výrobě z kovových materiálů, což je trh s velkým potenciálem do budoucna a zároveň s vyššími maržemi, než jaké nabízí tradiční 3D tisk ovlivněný rozmachem velmi levných 3D tiskáren z posledních let.

Na druhou stranu, právě na dostupnější technologie 3D tisku – byť kovového – vsází právě Additive Systems. Obě zastupované značky, Desktop Metal i Xact Metal, jsou americké start-upy, které svoji díru na trhu hledají ve způsobu výrazně levnějšího 3D tisku z kovových prášků, než jaký doposud nabízejí tradiční výrobci 3D tiskáren na kovy.

Předmětem semináře, který se koná 24. 5. v Mladé Boleslavi, bude prezentace zařízení Shop System od firmy Desktop Metal, určeného pro malosériovou beznástrojovou výrobu technologií 3D tisku zvanou binder jetting. Po přednáškovém bloku v muzeu Škoda se budou účastníci moci zapojit do praktických workshopů v nedalekém Centru 3D digitálních technologií v Plazech.

Více informací o semináři najdete na webu Additivesystems.cz.

Foto: Desktop Metal

Další článek: Komentář: Stratasys se zbavil problematického MakerBotu – ten se překvapivě spojí s Ultimakerem