Magazín

Peugeot začne nabízet příslušenství do interiéru vozů vyráběné 3D tiskem

peugeot-hp-jet-fusion

Jan Homola Jan Homola
— vydáno 30. března 2022

Další velká automobilka se rozhodla využít 3D tisk pro výrobu interiérových detailů „kastomizovaných“ na míru jednotlivým zákazníkům. Podle průzkumu, který si v Peugeotu zpracovali, mají zákazníci u aut zájem o vysoce kvalitní příslušenství,

Další velká automobilka se rozhodla využít 3D tisk pro výrobu interiérových detailů „kastomizovaných“ na míru jednotlivým zákazníkům.

Podle průzkumu, který si v Peugeotu zpracovali, mají zákazníci u aut zájem o vysoce kvalitní příslušenství, u kterého ocení flexibilitu a možnost přizpůsobení podle vlastních požadavků. Designéři francouzské automobilky proto navrhli řadu doplňků, jako jsou držáky nápojů, telefonů nebo brýlí, jež bude možné doobjednat k novému modelu Peugeot 308.

Design interiérových prvků pro Peugeot 308 zúročuje benefity 3D tisku pro výrobu odlehčených dílů.

Na rozdíl od Fordu, který v rámci podobné iniciativy poskytl podklady pro výrobu příslušenství, které si zákazníci mohou sami domodelovat a vytisknout, bude Peugeot nabízet přes e-shop již hotové výtisky. Ty bude vyrábět technologií HP multi jet fusion z materiálu Ultrasint TPU od firmy BASF, což je elastický plast s vysokou odolností proti opotřebení, jehož vlastnosti se blíží materiálům používaných při konvenční vstřikolisové výrobě.

Foto: Peugeot

Další článek: Ambiciózní česká konkurence pro Thingiverse – Průšové rebrandovali na Printables.com