Magazín

Filamenty pro 3D tisk – v Prusa Research připravili podrobnou tabulku vlastností tiskových materiálů

filamenty-tabulka-vlastnosti

Jan Homola Jan Homola
— vydáno 10. listopadu 2020

PLA, PETG, ASA, ABS, PC, HIPS, Flex… v široké nabídce typů a značek filamentů pro 3D tisk se člověk rychle ztratí. Praktickou pomůckou pro vás může být interaktivní tabulka materiálů pro 3D

PLA, PETG, ASA, ABS, PC, HIPS, Flex… v široké nabídce typů a značek filamentů pro 3D tisk se člověk rychle ztratí. Praktickou pomůckou pro vás může být interaktivní tabulka materiálů pro 3D tisk, kterou vytvořil český výrobce 3D tiskáren.

Tabulka vlastností 3D tiskových strun, kterou najdete na webu help.prusa3d.com/cs/materials, shrnuje vlastnosti několika desítek filamentů nabízených na českém trhu, které jsou zároveň oficiálně podporovány softwarem PrusaSlicer.

U každého typu materiálu se dozvíte vše podstatné, od doporučených tiskových parametrů přes fyzikální vlastnosti výtisků až po doporučený způsob skladování a aktuální cenu. Přímo z tabulky se lze prokliknout do detailu každého typu materiálu, který je pak velmi podrobně popsán.

Tabulka porovnává filamenty od mnoha výrobců, v případě čtyř značek – Fillamentum, Plasty Mladeč, Prusament a ColorFabb je pak k dispozici i přímý nákup materiálu z e-shopu Prusa3D.com.

Další článek: Petr Zikmund učí české firmy, jak mohou díky 3D tisku kovů šetřit čas i peníze