Magazín

Dárek k Valentýnu? Pokud je vám blízký 3D tisk, nemusíte dlouho přemýšlet

Redakce Redakce
— vydáno 13. února 2014

Ačkoliv na našem webu příliš nevěříme zvěstem o brzkém rozšíření 3D tisku do domácností, Valentýn a svátky vůbec, jsou ideálními příležitostmi k tomu, aby si právě spotřebitel něco nechal „vytisknout“. Pro to, abyste

Ačkoliv na našem webu příliš nevěříme zvěstem o brzkém rozšíření 3D tisku do domácností, Valentýn a svátky vůbec, jsou ideálními příležitostmi k tomu, aby si právě spotřebitel něco nechal „vytisknout“.

Pro to, abyste svým blízkým mohli vytvořit originální dárek, totiž nemusíte ani umět používat modelovací 3D software. I naprostý laik si zvládne porozumět s on-line službami, jako je servis Shapeways, kde v prostředí běžného e-shopu může vybrat výrobek dle svého uvážení a nechat jej vyrobit z vybraného materiálu příslušnou technologií 3D tisku. Ceny jsou „lidové“ – za plastové náušnice v jedné barvě dáte deset dolarů, postříbřený prsten vyjde na padesát.

Databáze Shapeways obsahuje ohromné množství kvalitních modelů, které si můžete nechat zpracovat 3D tiskem.
Databáze Shapeways obsahuje ohromné množství kvalitních modelů, které si můžete nechat zpracovat 3D tiskem.

Pokud byste raději přece jen něco „na míru“ svému partnerovi, můžete se obrátit na umělce, kteří již dnes nabízejí přípravu šperků 3D tiskem na zakázku. K takovým patří například čtveřice pánů ukrytá za webem Dyo.co. Jejich výrobky z mosazi, či stříbra, vyjdou na třicet až dvě sta dolarů za kus.

Designéři z Dyo.co vám připraví na míru prsten nebo exkluzivní přívěšek.
Designéři z Dyo.co vám připraví na míru prsten nebo exkluzivní přívěšek.

Poslední metou, na kterou si může troufnout člověk bez znalostí nezbytných k tomu, aby na 3D tiskárně sám převedl do reality vlastní data, jsou jednoduché aplikace, jako třeba Charmr. Tato čerstvá novinka z portfolia 123D od firmy Autodesk, vám umožní velmi prostým způsobem vytvořit plastický přívěšek s reliéfem automaticky podle fotografie, kterou do této cloudové služby nahrajete. K výsledku dospějete prakticky jen na tři kliknutí myší, načež se můžete rozhodnout, zda necháte dárek vyrobit přes dodavatele 3D tisku i.Materialise, Sculpteo nebo Shapeways, či si stáhnete STL soubor a ten pošlete na 3D tiskárnu, kterou máte k dispozici.

V on-line aplikaci Charmr od Autodesku vytvoříte přívěšek s reliéfem z vaší fotografie, který pak můžete vytisknout ve 3D.
V on-line aplikaci Charmr od Autodesku vytvoříte přívěšek s reliéfem z vaší fotografie, který pak můžete vytisknout ve 3D.

Další článek: Dárek na Valentýna si vytiskněte ve 3D